Kars Iğdır Nakliyat Ambarı Web Sitemize Hoşgeldiniz

Transit Ticaret

Transit Ticaret

Transit Ticaret

Transit ticaret bir ürünü başka bir ülkeden satın aldıktan sonra kendi yaşadığımız ülkenin gümrük sahasına sokmadan başka bir ülkeye satma işlemidir ve bu transit ticaret uygulamasına konu olan ürünler herhangi bir vergi ya da bir harca tabi değildirler.

Transit ticarette başka bir ülkeden alınan ürünler millileştirilmeden diğer başka ülkelere satılır.

Transit ticaret, bir ticaret şekli olup, ihracat ve ithalat rejimlerine tabi değildir. Bu yüzden herhangi bir şekilde gümrükleme işlemlerindeki gibi gümrük beyannamesi düzenlenmez. Transit ticaret şekli vergi resim harç istisnasına tabidir. İthalat ve ihracatta uygulanan tüm ödeme şekilleri, transit ticarette de uygulanabilir. Yani peşin ödeme, akreditif, LC ödeme, vesaik karşılığı gibi ödeme şekilleri kullanılabilir.

Hızlı Nakliyat Hizmeti

Yükleme ve nakliye işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapıyoruz

Mesafeler Engel Değil

Kısa ve uzun mesafeli nakliye hizmetlerini uygun maliyetler ile gerçekleştiriyoruz

Güvenli ve Hızlı

Tüm teslimat işlemlerinizi hızlı ama güvenli bir şekilde yerine getiriyoruz

Uluslararası anlaşmalar kapsamında ticareti yasaklanana ürünler ile ithalat ve ihracat yapılması yasak olan ülkelerle transit ticaret yapılamaz. Malın satıcıdan alınıp alıcıya ulaşması ile gerçekleşen bu ticarette malın hangi yerlerden sevk edildiğinin de bir önemi yoktur. Sadece sevk evrakları malın girdiği ve çıktığı ülke mevzuatlarına göre düzenlenmelidir.

Yardımcı Olabilir miyiz?

Nakliye işlemlerinizde sizlerin çözüm ortağı olmak isteriz. Detaylı bilgi için bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezi

0212 582 24 60

Mini Cart 0

Your cart is empty.